Ugrás a tartalomra
Rólam

Rólam

Sindylková Zsófia vagyok, pszichológus, családfakutató, feleség és anya. Egyetemi éveim alatt, miközben a pszichológus képzést végeztem hamar kiforrott bennem, hogy a pszichológián belül a pár- és családterápia áll a legközelebb hozzám. Az ebben való képződés elengedhetetlen eleme, hogy minél jobban megismerjem magam, azt hogy honnan jövök és átlássam azokat a családi dinamikákat, amelyek a saját családomat jellemzik. Így aztán lépésről-lépésre elkezdtem felkutatni a saját felmenőim eredetét, összegyűjteni a családi fotókat, történeteket, emlékeket. Ahogy elkezdtem kutakodni, családtagokkal beszélgetni, képeket nézegetni, rájöttem, milyen izgalmas is ez a ‘munka’. Rövid időn belül a kezdeti kíváncsiságom igazi szenvedéllyé vált. Kitartó kutatással napjainkra sikerült felmenőimet több, mint 10 generációra visszakutatni, nemcsak egyenesági hanem oldalági kutatásaimnak köszönhetően több ezer felmenőről szereztem információt. Habár több, mint 5 éve végzem felmenőim kutatását, továbbra is rendkívüli örömet okoz minden új személy, információ, kép, történet, amit megtudok felmenőimről.

Kutatásaim jellemzői számokban

  • Több, mint 5 év tapasztalat
  • Közel 2500 régi családi fotó összegyűjtése és digitalizálása
    • Legrégebbi fotó 1915-ben készült három generációs fotó az anyai ági felmenőkről
    • Fotó az 1852-ben született apai ági szépnagymamámról
  • 522 újságcikk felmenőim gyászjelentéseiről, házasságkötéséről, fontos életeseményekről
  • Közel 50 új élő rokon megismerése Magyarországon és külföldön is
  • 6 levél összegyűjtése dédapám hadifogságbeli élményeiről
  • Több, mint 10 temető meglátogatása Magyarországon és külföldön is
    • 68 sírhely megtalálása felmenőimről
  • Több ezer felmenő felkutatása
    • 8-10 generáció felkutatása
    • Legkorábbi felmenőim az 1630-es évekből (13. generáció)
  • Több ezer digitalizált anyakönyv böngészése
  • Többszöri levéltári látogatás
  • Megszámlálhatatlan óra keresés

Legizgalmasabb felfedezésem

Az elmúlt évek kutakodásának köszönhetően megtudtam, hogy dédnagymamám testvéreit és szüleit - dédnagymamámat leszámítva - kitelepítették Magyarországról Németországba a második világháborút követő időszakban. A szétszakított család leveleken és fotókon keresztül tartotta a kapcsolatot egymással, amelyek fennmaradtak egészen napjainkig. Sokan végül az Amerikai Egyesült Államokba folytatták útjukat és itt telepedtek le. Hosszú idő kutakodása után lehetőségem volt arra, hogy megtaláljam a kivándorolt rokonok még élő leszármazottjait és az internet segítségével felvegyem velük a kapcsolatot. Az idei évben abban a kiváltságban volt részem, hogy személyesen is lehetőségem volt találkozni velük. Habár ekkor találkoztunk először és még csak rövid ideje ‘ismertük’ egymást az interneten folytatott beszélgetéseknek köszönhetően, mint régi családtagok üdvözöltük egymást és lehetőségünk volt személyes élmények, történetek, emlékek, fotók segítségével megosztani egymással a közös felmenőinkről való tudásunkat és új rokoni kapcsolatot kialakítani.

Információk rendszerezése

Sokat gondolkodtam azon, hogy az évek alatt összegyűjtött információk, fotók, levelek, anyakönyvek, adatok tárolásának mi a legpraktikusabb és leghasznosabb módja. Habár az adatok megtalálhatók az online családfakutató rendszerben - amit kutatásomhoz használok - ezen adatok rokonoknak való megmutatása nem túl praktikus. Végül úgy döntöttem, hogy az információk rendszerezése és könnyebb megmutathatósága érdekében egy-egy mappában összesítem az összes információt, képet, levelet külön az anyai és az apai felmenőimre vonatkozóan. Habár mindig vannak új adatok, amivel bővíteni lehet a jelenlegi készletet, büszkén mutatom meg családtagjaimnak a következő mappákat.

Cookie-k hozzájárulása

Weboldalunk használatának legjobb élménye érdekében szükségünk van az Ön hozzájárulására a cookie-k feldolgozásához. Ezek kis fájlok, amelyeket ideiglenesen a böngészője tárol. Köszönjük, hogy megadta nekünk, és segít nekünk a weboldal további fejlesztésében.